fbpx

Business Kuopio

 

Yhteystiedot

Korona-aikana tapaamiset sovittava puhelimitse/sähköpostitse.

Alla olevasta yhteistietojen hausta voit hakea yrityspalvelun ja verkostotoiminnan yhteyshenkilöitä. Haku onnistuu vapaasanahaulla tai täppäämällä kategoriaa. Voit myös jättää meille palautetta.


Pitkänen Jukka

Pitkänen Jukka

Elinkeinojohtaja
Kuopion kaupungin yrityspalvelu
jukka.pitkanen@kuopio.fi
044 718 2085

 
Juutinen Unto

Juutinen Unto

Yritysasiamies
Kuopion kaupungin yrityspalvelu
unto.juutinen@kuopio.fi
044 7182 084

Yritysten toimintaympäristöjen kehittäminen, yritystontit ja toimitilat, matkailuyritysten kehittäminen, verkostot

 
Laitinen Marja-Leena

Laitinen Marja-Leena

Yritysneuvoja
Kuopion kaupungin yrityspalvelu & Business Center
marja-leena.laitinen@kuopio.fi
044 718 2044

Business Center, startup- ja kasvuyritysten kehittäminen ja rahoitus, sidosryhmäyhteistyö

 
Häiväläinen Anu

Häiväläinen Anu

Yritysasiamies
Kuopion kaupungin yrityspalvelu & Business Center
anu.haivalainen@kuopio.fi
044 718 2036

Business Center, innovaatiot, startup- ja kasvuyritykset, hankkeet ja sidosryhmäyhteistyö

 
Kosonen Jari

Kosonen Jari

Yritysasiamies
Kuopion kaupungin yrityspalvelu
jari.kosonen@kuopio.fi
044 718 8924

Yritysneuvonta, toimintaympäristön kehittäminen, toimitilat

 
Raatikainen Mika

Raatikainen Mika

Yritysasiamies
Kuopion kaupungin yrityspalvelu
mika.raatikainen@kuopio.fi
044 718 2048

Yritystontit ja toimitilat, sidosryhmäyhteistyö

 
Manninen Maarit

Manninen Maarit

Yritysasiamies
Kuopion kaupungin yrityspalvelu
maarit.manninen@kuopio.fi
044 718 2087

Startup- ja kasvuyritysten kehittäminen ja rahoitus, sidosryhmäyhteistyö

 
Tirkkonen Stepan

Tirkkonen Stepan

Projektipäällikkö
Kuopion kaupungin yrityspalvelu, Invest & Expand Pohjois-Savo
stepan.tirkkonen@kuopio.fi
044 718 2038

Invest & Expand -hankkeen kokonaishallinta, sijoittumispalvelut ja sidosryhmäyhteistyö

 
Sinikangas Maarit

Sinikangas Maarit

Aluekoordinaattori
Kuopion kaupungin yrityspalvelu, Invest & Expand Pohjois-Savo
maarit.sinikangas@kuopio.fi
044 718 2039

Invest & Expand -hankkeen alueellinen koordinointi, sijoittumispalvelut sekä sidosryhmäyhteistyö (myös kansainvälinen)

 
Kilpeläinen Iina

Kilpeläinen Iina

Projektikoordinaattori
Kuopion kaupungin yrityspalvelu, Invest & Expand Pohjois-Savo
iina.kilpelainen@kuopio.fi
044 718 2035

Invest & Expand -hankkeen hallinnolliset tehtävät ja toimenpiteet sekä sidosryhmäyhteistyö

 
Liukkonen Johanna

Liukkonen Johanna

Yrityskoordinaattori
Kuopion kaupungin yrityspalvelu
johanna.liukkonen@kuopio.fi
044 7182 089

Asiakaspalvelu, yritys- ja toimitilahaku

 
Airaksinen Reetta

Airaksinen Reetta

Viestintäsuunnittelija / Projektipäällikkö
Kuopion kaupunki, Viestintä ja markkinointi
reetta.airaksinen@kuopio.fi
044 718 2025

BusinessKuopion viestintä ja markkinointi, vaikuttamisviestintä sekä Future Savo -hanke.

 
Lehtomäki Eeva

Lehtomäki Eeva

Projektikoordinaattori
Kuopion kaupungin yrityspalvelu, Invest & Expand Pohjois-Savo

Äitiysvapaalla. Invest & Expand -hankkeen toimenpiteet ja sidosryhmäyhteistyö

 




 

 
Pöyhönen Tarja

Pöyhönen Tarja

Toimitusjohtaja
Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry
tarja.poyhonen@uusyrityskeskus.fi
044 388 3085

 
Naumanen Pekka

Naumanen Pekka

Yritysneuvoja
Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry
pekka.naumanen@uusyrityskeskus.fi
044 388 3080

Aloittavat ja toimivat yritykset, omistajanvaihdosneuvonta

 
Timonen Saara

Timonen Saara

Yritysneuvoja
Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry
saara.timonen@uusyrityskeskus.fi
044 388 3082

Aloittavat ja toimivat yritykset, omistajanvaihdosneuvonta

 
Heikkinen Kari

Heikkinen Kari

Yritysneuvoja
Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry
kari.heikkinen@uusyrityskeskus.fi
044 388 3081

Aloittavat ja toimivat yritykset, omistajanvaihdosneuvonta

 
Valtanen Marjo

Valtanen Marjo

Projektipäällikkö
Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry
marjo.valtanen@uusyrityskeskus.fi
044 388 3087

Tie Menestykseen: Aloittaneesta yrityksestä onnistujaksi -hanke

 
Massinen Maarit

Massinen Maarit

Palvelusihteeri
Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry
maarit.massinen@uusyrityskeskus.fi
017 288 2000

Ajanvaraus ja alkuneuvonta

 

Tilaa uutiskirje

Some @businesskuopio

Twitter / Facebook / Instagram / Linked in / Youtube

Toimipisteet

Kuopion kaupungin yrityspalvelu ja
Invest & Expand Pohjois-Savo
Valtuustotalo
Suokatu 42 D, 3 krs. (ovisummeri)

Business Center Pohjois-Savo
Anu Häiväläinen
Marja-Leena Laitinen
Microkatu 1, 70210 Kuopio

Asiakaspysäköinti

Valtuustotalon edestä löytyy ilmaisia 2 tunnin pysäköintipaikkoja, ja lisäksi on mahdollisuus pysäköidä uuteen Olvi Areenan pysäköintihalliin (maksullinen).

Tilaa uutiskirje