fbpx

Business Kuopio

 

Yhteystiedot

Alla olevasta yhteistietojen hausta voit hakea yrityspalvelun ja verkostotoiminnan yhteyshenkilöitä. Haku onnistuu vapaasanahaulla tai täppäämällä kategoriaa. Voit myös jättää meille palautetta.


Pitkänen Jukka

Pitkänen Jukka

Elinkeinojohtaja
Kuopion kaupungin yrityspalvelu
jukka.pitkanen@kuopio.fi
044 718 2085

 
Martikainen Anna-Liisa

Martikainen Anna-Liisa

Yritysasiamies
Kuopion kaupungin yrityspalvelu
anna-liisa.martikainen@kuopio.fi
044 7184 903

EU-hankkeiden kuntarahoitus, maaseutuyritykset (Karttula, Riistavesi, Vehmersalmi), kaupunkikeskustan kehittäminen, sidosryhmäyhteistyö

 
Juutinen Unto

Juutinen Unto

Yritysasiamies
Kuopion kaupungin yrityspalvelu
unto.juutinen@kuopio.fi
044 7182 084

Yritysten toimintaympäristöjen kehittäminen, yritystontit ja toimitilat, matkailuyritysten kehittäminen, verkostot

 
Laitinen Marja-Leena

Laitinen Marja-Leena

Yritysneuvoja
Kuopion kaupungin yrityspalvelu & Business Center
marja-leena.laitinen@kuopio.fi
044 718 2044

Business Center, startup- ja kasvuyritysten kehittäminen ja rahoitus, sidosryhmäyhteistyö

 
Häiväläinen Anu

Häiväläinen Anu

Yritysasiamies
Kuopion kaupungin yrityspalvelu & Business Center
anu.haivalainen@kuopio.fi
044 718 2036

Business Center, innovaatiot, startup- ja kasvuyritykset, hankkeet ja sidosryhmäyhteistyö

 
Kosonen Jari

Kosonen Jari

Yritysasiamies
Kuopion kaupungin yrityspalvelu
jari.kosonen@kuopio.fi
044 718 8924

Yritysneuvonta, toimintaympäristön kehittäminen, toimitilat

 
Raatikainen Mika

Raatikainen Mika

Yritysasiamies / Projektipäällikkö
Kuopion kaupungin yrityspalvelu / Invest & Grow in Kuopio Region
mika.raatikainen@kuopio.fi
044 718 2048

Yritystontit ja toimitilat, Invest & Grow -hankkeen toimenpiteet, sidosryhmäyhteistyö

 
Lehtomäki Eeva

Lehtomäki Eeva

Projektikoordinaattori
Kuopion kaupungin yrityspalvelu, Invest & Grow in Kuopio Region

Äitiysvapaalla. Invest & Grow -hankkeen toimenpiteet ja sidosryhmäyhteistyö

 
Liukkonen Johanna

Liukkonen Johanna

Yrityskoordinaattori
Kuopion kaupungin yrityspalvelu
johanna.liukkonen@kuopio.fi
044 7182 089

Asiakaspalvelu, yritys- ja toimitilahaku

 
Airaksinen Reetta

Airaksinen Reetta

Viestintäsuunnittelija
Kuopion kaupunki, Viestintä ja markkinointi
reetta.airaksinen@kuopio.fi
044 718 2025

BusinessKuopion ja Invest & Grow -hankkeen viestintä ja markkinointi, verkkosivut, vaikuttamisviestintä

 
Pöyhönen Tarja

Pöyhönen Tarja

Toimitusjohtaja
Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry
tarja.poyhonen@uusyrityskeskus.fi
044 388 3085

 
Naumanen Pekka

Naumanen Pekka

Yritysneuvoja
Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry
pekka.naumanen@uusyrityskeskus.fi
044 388 3080

Aloittavat ja toimivat yritykset, omistajanvaihdosneuvonta

 
Turunen Pekka

Turunen Pekka

Yritysneuvoja
Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry
pekka.turunen@uusyrityskeskus.fi
044 388 3081

Aloittavat ja toimivat yritykset, omistajanvaihdosneuvonta

 
Timonen Saara

Timonen Saara

Yritysneuvoja
Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry
saara.timonen@uusyrityskeskus.fi
044 388 3082

Aloittavat yritykset, omistajanvaihdosneuvonta

 
Valtanen Marjo

Valtanen Marjo

Projektipäällikkö
Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry
marjo.valtanen@uusyrityskeskus.fi
044 388 3087

Tie Menestykseen: Aloittaneesta yrityksestä onnistujaksi -hanke

 
Massinen Maarit

Massinen Maarit

Palvelusihteeri
Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry
maarit.massinen@uusyrityskeskus.fi
017 288 2000

Ajanvaraus ja alkuneuvonta

 

Tilaa uutiskirje

Some @businesskuopio

Twitter / Facebook / Instagram / Linked in / Youtube

Toimipisteet

Kuopion kaupungin yrityspalvelu ja
Invest & Grow in Kuopio Region
Valtuustotalo
Suokatu 42 D, 3 krs. (ovisummeri)

Business Center Pohjois-Savo
Anu Häiväläinen
Marja-Leena Laitinen
Microkatu 1, 70210 Kuopio

Asiakaspysäköinti

Valtuustotalon edestä löytyy ilmaisia 2 tunnin pysäköintipaikkoja, ja lisäksi on mahdollisuus pysäköidä uuteen Olvi Areenan pysäköintihalliin (maksullinen).

Tilaa uutiskirje